Skip to main content
АНОНСИ – НОВИНИ – ОБ’ЯВИ – ПОВІДОМЛЕННЯ

БЕЗПЕКА ПРИ НАДАННІ ДОПОМОГИ МАТЕРЯМ І НОВОНАРОДЖЕНИМ

У травні 2019 року на засіданні 72-ї Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я було прийнято рішення визнати безпеку пацієнтів як одне з пріоритетних завдань охорони здоров’я і вжити всіх необхідних заходів з попередження заподіяння шкоди при наданні медичної допомоги.

Саме для цих цілей Всесвітня асамблея охорони здоров’я схвалила проведення Всесвітнього дня безпеки пацієнтів, який буде відзначатися щорічно 17 вересня.

У 2021 році для Всесвітнього дня безпеки пацієнтів обрана тема «Безпека при наданні допомоги матерям і новонародженим» з огляду на високі ризики і потенційну  шкоду, на які можуть наражатися жінки і новонароджені в зв’язку з небезпечним наданням допомоги при пологах. Ця проблема загострилася в усьому світі в умовах пандемії COVID-19, яка привела до перебоїв у наданні базової медичної допомоги, відсутності у жінок можливості отримувати необхідну медичну допомогу і браку кваліфікованих фахівців охорони здоров’я.

Важливо відзначити, що навіть до пандемії COVID -19, щодня від причин, пов’язаних з вагітністю та пологами, вмирало близько 810 жінок і близько 6700 новонароджених, що становило 47% всіх випадків смерті дітей у віці до 5 років. На додаток до цього кожного року реєструється близько 2 мільйонів випадків мертвонародження, причому більше 40% – безпосередньо під час пологів.

На щастя, в більшості випадків мертвонароджень, смертей матерів і новонароджених можна уникнути при наданні безпечної і якісної допомоги кваліфікованими медичними працівниками, для яких в свою чергу створені сприятливі умови праці.

Всесвітня організація охорони здоров’я визначила наступні цілі Всесвітнього дня безпеки пацієнтів у 2021 році:

  1. Підвищити обізнаність світової громадськості про проблеми безпеки матерів і новонароджених, особливо під час пологів.
  2. Забезпечити участь широкого кола зацікавлених сторін і прийняти ефективні та інноваційні стратегії, спрямовані на підвищення безпеки матерів і новонароджених.
  3. Закликати всі зацікавлені сторони до нагальних і систематичних дій з охоплення медичною допомогою тих, хто не має до неї доступу.
  4. Виступати за впровадження передової практики в місцях надання медичної допомоги з метою зниження ризиків і попередження спричинення шкоди всім жінкам і новонародженим під час пологів.

Всесвітня організація охорони здоров’я передбачає, що імпульс, створений Всесвітнім днем ​​безпеки пацієнтів у 2021 році, сприятиме активізації зусиль зацікавлених сторін щодо забезпечення загального охоплення послугами охорони здоров’я для всіх жінок і, в  кінці-кінців, виконання завдань Цілей сталого розвитку в галузі охорони здоров’я, які стосуються здоров’я матерів і новонароджених.

КЗОЗ «Харківський міський центр здоров’я»

Інші матеріали

Перейти до вмісту