Skip to main content
АНОНСИ – НОВИНИ – ОБ’ЯВИ – ПОВІДОМЛЕННЯ

ТУБЕРКУЛЬОЗ ВИЛІКОВНИЙ, ЙОМУ МОЖНА ЗАПОБІГТИ

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, яке викликається мікобактерією туберкульозу. Вона в основному вражає легені, але також може вражати інші частини тіла: нирки, хребет або мозок. А поширюється мікобактерія повітряно-крапельним шляхом, коли люди з активним туберкульозом у легенях кашляють, спльовують, говорять або чхають. Однак туберкульоз виліковний і йому можна запобігти.

У Програмі медичних гарантій передбачений комплекс медичної допомоги для пацієнтів з підозрою та діагностованим туберкульозом. У 2022 році 31 103 українців з туберкульозом отримували лікування, за даними ЕСОЗ.

Виявити туберкульоз допоможе сімейний лікар. Тому при перших симптомах зверніться до лікаря, з яким укладена декларація. Ознаками туберкульозу можуть бути  кашель протягом трьох і більше тижнів, виділення крові або слизу, біль у грудях або біль під час дихання, кашлю, ​​втрата ваги, втома, лихоманку, нічна пітливість, озноб та втрату апетиту.

Сімейний лікар направить на обстеження та консультацію до фтизіатра. У разі підтвердження діагнозу – випише направлення на стаціонарне лікування.

Або одразу можна звернутися до лікаря-фтизіатра у будь-який заклад, де працює такий фахівець. Направлення для цього не потрібне. А підкажуть пацієнту найближчу до нього лікарню оператори контакт-центру 16-77. Або дашборд на сайті НСЗУ https://cutt.ly/n4YGgk7.

Спеціалізовану медичну допомогу надають медичні заклади, які мають договір з НСЗУ за пакетом “Діагностика та лікування дорослих та дітей із туберкульозом у амбулаторних та стаціонарних умовах”. У цьому році таких закладів 21.

До безоплатних послуг включені:

  • лабораторно-інструментальні дослідження;
  • лікування в амбулаторних умовах та умовах стаціонару;
  • ліки з Національного переліку та ліки, які закуповуються централізовано за бюджетні кошти.

Коли пацієнти з туберкульозом перестають виділяти бактерію туберкульозу після лікування в стаціонарі, то продовжують отримувати послуги та ліки амбулаторно під наглядом свого сімейного лікаря. Таке лікування можна отримати в 511 медзакладах країни, яка мають договір на пакет “Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз на первинному рівні медичної допомоги”. Цей пакет передбачає:

  • спостереження за здоров’ям пацієнта;
  • лабораторні дослідження;
  • визначення амбулаторної моделі лікування;
  • контроль за прийомом протитуберкульозних препаратів;
  • тактика дій при виявленні побічної реакції лікарського засобу;
  • кнрекція нутриційного статусу;
  • Направлення на спеціалізовану медичну допомогу.


Джерело: матеріали НСЗУ

Інші матеріали

Перейти до вмісту