Skip to main content
АНОНСИ – НОВИНИ – ОБ’ЯВИ – ПОВІДОМЛЕННЯ

ЧИ МОЖЕ ВАКЦИНАЦІЯ БУТИ ПРОФІЛАКТИКОЮ ВІД РАКУ?

«Може, – стверджують вахівці. – Це стосується таких онкологічних захворювань як рак шийки матки та рак печінки».

Вірус папіломи людини (HPV)

З цим збудником зустрічається 95% населення планети. Захиститися від нього майже неможливо, якщо ти маєш інтимні стосунки з іншими людьми. Здебільшого організм людини здатен самостійно впоратися зі збудником у середньому за кілька років. Проте деякі його штами є онкогенними. Зокрема ВПЛ є основним фактором розвитку раку шийки матки.

Вакцина від ВПЛ існує та доступна в Україні — до Державного календаря щеплень її внесли нещодавно (щепитися можна за власний кошт).

Варто зауважити, що щеплення від ВПЛ рятує лише від інфекції та не є гарантією захисту від раку шийки матки.

Гепатит В        

За деяких випадків інфікування вірусом дійсно підвищує ризик розвитку раку печінки. Це хронічна хвороба, яка десятиліттями може не проявлятися. Роками інфекція шкодить організму, а явна стадія починається часто тоді, коли ситуація стає вже дуже складною для лікування.

Інфекція передається при незахищеному сексі, переливанні крові, контактах із зараженими біологічними рідинами, під час манікюру інструментами загального користування чи навіть у стоматолога/ині.

Щеплення від гепатиту В включено до Державного календаря для дітей. Дорослі можуть вакцинуватися за власні кошти в сімейного/ї лікаря/ки.

Якщо ти не маєш цих щеплень, проконсультуйся у сімейного/ї лікаря/ки, як і коли краще це надолужити.

Джерело: телеграм-канал Бережи себе

Інші матеріали

Перейти до вмісту