Skip to main content
АНОНСИ – НОВИНИ – ОБ’ЯВИ – ПОВІДОМЛЕННЯ

ДОНОРСТВО КРОВІ

Шановні харків’яне! Донорство крові в сучасному суспільстві – частина філософії здорового способу життя та активної громадянської позиції. Кров донора та її компоненти можуть врятувати життя пацієнта при важких травмах, операціях, масивних кровотечах  при гематологічних та онкологічних захворюваннях. В останні роки потреба в донорській крові зростає.

Донором може стати практично будь-яка здорова людина у віці від 18 до 60 років, якщо вона не має протипоказань. Стандартний об’єм заготівлі крові (донації) 450 ± 50 мл. В середньому чоловік може здавати кров 5 разів на рік, жінка – 4. Плазму можна здавати до 12 разів на рік.

Для будь-якої здорової дорослої людини процес донації крові є безпечним і не завдає шкоди організму. Повторні донації крові сприятливо впливають на центральну нервову систему, а через неї на обмінні процеси в усьому організмі. За даними останніх досліджень, чоловіки, що здають кров, на 30% менше страждають захворюваннями серцево-судинної системи; в десятки разів менше схильні до інфаркту міокарду, крім того регулярна донація крові підтримує на належному рівні вміст холестерину, що, в свою чергу, попереджає розвиток атеросклерозу.

На теперішній час, у зв’язку з пандемією COVID-19, служби крові в усьому світі та в нашій країні також, відмічають дефіцит донорскої крові. Тому є необхідність залучення нових донорів крові, зокрема молоді.

Приєднуйтесь до армії небайдужих та здавайте кров, яка може врятувати чиєсь життя!

Здати кров в м. Харкові можна у відділеннях трансфузіології за адресами:

  1. КНП ХОР «Обласний Центр  Служби  Крові», ул.  Клочківська, 366,  тел.   337- 83-38 .
  2. ДУ «Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. В. І. Ситенка НАМН України», вул. Пушкінська, 80, телефон для довідок 725-14-11.
  3. ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В. Т. Зайцева НАМН України», в’їзд Балакірєва, 1, телефон для довідок 349-41-44.
  4. КНП «Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної допомоги ім. проф. А. В. Мещанінова» ХМР, провулок Балакірєва, 3-а, телефон для довідок 725-81-64.
  5. КНП «Міська багатопрофільна лікарня №18» ХМР, вул. Краснодарська, 104, телефон для довідок 725-51-19.
  6. КНП «Міська багатопрофільна лікарня №25» ХМР, пр. Олександрівський, 122, телефон для довідок 725-09-69.

Департамент охорони здоров’я Харківської міської  ради

КЗОЗ «Харківський міський центр здоров’я»

 

Інші матеріали

Перейти до вмісту