Skip to main content

ВАКЦИНАЦІЯ – ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗАХИСТИТИСЯ ВІД КОРУ

Адміністрація КНП «МП №11» ХМР повідомляє про наявність у поліклініці комбінованої трьохкомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи) бельгійського виробника.

Пріорикс — безпечна, ефективна та якісна вакцина, прекваліфікована ВООЗ, що є найавторитетнішою організацією у сфері охорони здоров’я у світі, – повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України. – Ці та інші вакцини, що входять до календаря щеплень, закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за кошти державного бюджету для проведення безоплатного щеплення.

За детальною інформацією щодо проведення вакцинації пацієнтам поліклініки слід звертатися до лікарів-терапевтів, з якими підписано декларацію. Консультація лікаря перед щепленням є обов’язковим і  важливим етапом, який мінімізує ризики для здоров’я.

Довідково:

Кір — небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання. Кір передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях — до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. Тож у разі, коли дорослі пропустили у дитинстві щеплення від кору, краснухи, паротиту, їх треба обов’язково надолужити.

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Протипоказання до вакцинації КПК

  1. Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.
  2. Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).
  3. Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).
  4. Вагітність. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

Вакцинація проводиться кваліфікованими фахівцями
КНП “Міська поліклініка №11” ХМР за направленням лікаря.
Кабінет щеплення розташований в цокольному поверсі поліклініки,
графік роботи:
понеділок – п’ятниця з 08.00 до 19.00, субота – з 08.00 до 18.00.

Інші матеріали

Перейти до вмісту