ДОСТУПНІ ЛІКИ: БЕЗОПЛАТНИХ ПРЕПАРАТІВ СТАЛО БІЛЬШЕ
З серпня поточного року згідно з оновленим реєстром препаратів урядової програми «Доступні ліки» збільшена кількість безоплатних препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми до 59 . Загалом реєстр ліків містить 261 препарат, що підлягає реімбурсації (відшкодуванню вартості державним коштом).
Минуло більше року з початку реалізації урядової програми «Доступні ліки», яка передбачає отримання пацієнтами ліків від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безоплатно або з невеликою доплатою.
Ця програма успішно діє в Україні, вона стала невід’ємною складовою діяльності КНП «Міська поліклініка №11» і успішно реалізується. За повідомленням заступника головного лікаря по медичній частині Світлани Розумович, лише з початку 2018 року аптеками-учасницями програми пацієнтам надано препаратів за виданими у медзакладі рецептами:
- для лікування серцево-судинних захворювань – 39 тис.;
- діабету II типу – 5250;
- бронхіальної астми – 1080.
3 серпня 2018 року Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки: Наказ МОЗ України від 03.08.2018 № 1446
До оновленого реєстру ліків увійшов 261 препарат, що на 22 препарати більше, ніж у минулому реєстрі. 59 із цих препаратів пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 безоплатних, – значиться на сайті МОЗ України.
Прогнозована кількість упаковок безоплатних для пацієнтів ліків також зросте: якщо у минулому півріччі пацієнти могли отримати близько 10 мільйонів упаковок, то впродовж наступних6 місяців їх кількість становитиме понад 14 мільйонів.
До списку безоплатних препаратів входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній, які суттєво знизили ціни для українських споживачів (зокрема, компанії КРКА (Словенія, Orion (Фінляндія), AstraZeneca (Швеція).
Порядок видачі рецептів залишається незмінним. За наявності підстав їх виписують у ході прийомів лікарі-терапевти, лікарі-кардіологи, лікарі-ендокринологи та лікарі-невропатологи. Нагадуємо про необхідність попереднього запису на лікарські прийоми. З рецептом, де зазначена діюча речовина, необхідно звернутися до аптеки, яка є учасником програми «Доступні ліки», та отримати необхідні препарати.
Перелік препаратів, які надаються пацієнтам безоплатно переглянути за посиланням http://moz.gov.ua/article/news/dostupni-liki-vidteper-u-programi-59-bezoplatnih-preparativ-
ПІДРОЗДІЛИ ПОЛІКЛІНІКИ (КАБІНЕТИ)
- КАБІНЕТ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
- КАБІНЕТ ОТОЛАРИНГОЛОГА
- КАРДІОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ
- ЕНДОКРИНОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ
- РЕВМАТОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ
- КАБІНЕТ ГАСТРОЕНТЕРОЛОГА
- ПУЛЬМОНОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ
- КАБІНЕТ ЕНДОСКОПІЇ
- КАБІНЕТ УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ДІАГНОСТИКИ
- КАБІНЕТИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ
- ПРОЦЕДУРНИЙ КАБІНЕТ
- КАБІНЕТ МЕДИЧНОЇ СТАТИСТИКИ
- КАБІНЕТ ЩЕПЛЕННЯ
- ЦЕНТРАЛЬНЕ СТЕРИЛІЗАЦІЙНЕ ВІДДІЛЕННЯ
- КАБІНЕТ МЕДИЧНИХ ОГЛЯДІВ