МЕЛОНОМА: НЕ ЗМЕНШУЙТЕ ШАНСИ НА ЛІКУВАННЯ З ПОЗИТИВНИМ РЕЗУЛЬТАТОМ. ПЕРЕВІРЯЙТЕ РОДИМКИ У ФАХІВЦІВ
Медична статистика засвідчує щорічне зростання в Україні рівня захворюваності на меланому шкіри – одну з найнебезпечніших злоякісних пухлин – на 5-7%. У порівнянні з європейськими показниками значною залишається смертність українців від раку шкіри. Причиною цього є несвоєчасне діагностування меланоми.
Меланома більше відома населенню як рак шкіри, хоча по факту є лише одним з його видів. Захворювання характеризується дуже швидким перебігом. Виявлення раку на ранній стадії і його адекватне лікування забезпечує стійке одужання у 100% хворих з першою стадією та в 80% у хворих з другою стадією хвороби. Якщо не провести лікування своєчасно, пухлина стає агресивною, метастазує в інші органи і системи, що призводить до загибелі людини.
Як наголошують фахівці, важливе значення має профілактика: раннє виявлення онкозахворювань. Меланома майже в 90% випадків виявляється на відкритих ділянках тіла, яким найбільше загрожують дії сонячного випромінювання.
Сукупність основних симптомів малігнізації передпухлинних захворювань можна відзначити як синдром малих ознак меланоми і раку шкіри.
До них відносяться:
- асиметрія родимки;
- нерівні, фестончаті краї;
- колір (неоднорідний);
- розмір (більше 6 мм);
- динаміка розвитку новоутворення (швидке зростання, суб’єктивні відчуття).
Людям групи підвищеного ризику (зазвичай, вони мають світлу шкіру, багато родимих плям або ті, чиї близькі родичі мали рак шкіри), необхідно один-два рази на місяць робити самоогляд шкіри для виявлення будь-яких підозрілих пухлин або ознак раку шкіри.
При появі відкритої виразки, яка не загоюється більше 3 тижнів, плями або виразки, які супроводжуються сверблячкою, печіння, болем, кровотечею, появою кірки, а також коричневої плями, яка змінила свій колір, розмір і має фестончаті краї, потрібно звертатися до дерматовенеролога та онколога за місцем проживання. Для пацієнтів району обслуговування поліклініки №11 радимо регулярно проводити огляди у КНП «Міський шкірно-венерологічний диспансер № 2» ХМР за адресою в ул. Івана Камишева 8, тел. 725-08-15.
Пам’ятайте! Рання діагностика меланоми допомагає врятувати життя!
Якщо ви помітили підозріле новоутворення не зволікаючи звертайтеся до досвідченого лікаря-дерматолога або дерматоонколога!
ПІДРОЗДІЛИ ПОЛІКЛІНІКИ (КАБІНЕТИ)
- КАБІНЕТ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
- КАБІНЕТ ОТОЛАРИНГОЛОГА
- КАРДІОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ
- ЕНДОКРИНОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ
- РЕВМАТОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ
- КАБІНЕТ ГАСТРОЕНТЕРОЛОГА
- ПУЛЬМОНОЛОГІЧНИЙ КАБІНЕТ
- КАБІНЕТ ЕНДОСКОПІЇ
- КАБІНЕТ УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ДІАГНОСТИКИ
- КАБІНЕТИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ
- ПРОЦЕДУРНИЙ КАБІНЕТ
- КАБІНЕТ МЕДИЧНОЇ СТАТИСТИКИ
- КАБІНЕТ ЩЕПЛЕННЯ
- ЦЕНТРАЛЬНЕ СТЕРИЛІЗАЦІЙНЕ ВІДДІЛЕННЯ
- КАБІНЕТ МЕДИЧНИХ ОГЛЯДІВ