Skip to main content
АНОНСИ – НОВИНИ – ОБ’ЯВИ – ПОВІДОМЛЕННЯ

ЯК РОЗПІЗНАТИ ШАХРАЇВ ТА ПІДРОБНІ ЛІКИ

Якість ліків, які реалізуються у аптечних мережах та інтернет-магазинах, вже довгий час залишається актуальною проблемою. Не потрапити у тенета недобросовісних постачальників  та не придбати підробки – до цього прагнуть усі, хто купує лікарські препарати. Сподіваємося, що ці рекомендації та роз’яснення МОЗ України стануть у нагоді багатьох нашим пацієнтам.

  1. Перевірте, чи ліки не підробні

В Україні можна продавати лише ті ліки, які пройшли спеціальну перевірку та мають державну реєстрацію. Перевірити наявність державної реєстрації препарату можна у Державному реєстрі лікарських засобів України за цим посиланням: http://www.drlz.com.ua/. Пошук можна здійснювати за назвою препарату, номером реєстраційного посвідчення чи за складом діючої речовини тощо. Реєстр постійно оновлюється, тому це найбільш надійне та актуальне джерело для перевірки лікарських препаратів.

Якщо ви виявили, що ліки не зареєстровані у Реєстрі, повідомте про ймовірні правопорушення у Держлікслужбу: https://bit.ly/2XxVbEM, а також зверніться до Поліції.

Корисний ресурс, який допоможе перевіряти ліки – Додаток Ліки Контроль: https://goo.gl/67MSot. Тут можна знайти інструкції для лікарських препаратів, здійснити контроль підробок за певним алгоритмом та знайти зареєстровані аналоги лікарських препаратів.

  1. Зверніть увагу на джерело інформації

Зверніть увагу, на яке джерело посилається новина з “дивовижними ліками”. Як правило, шахраї створюють сайти-підробки – звертайте увагу на адресу сайта. Часто сайти-підробки мають лише одну сторінку – спробуйте зайти на інші сторінки сайту.

Звертаємо увагу, що вся інформація МОЗ України публікується на офіційному сайті – https://moz.gov.ua/.

  1. Зверніть увагу, яким чином вам пропонують придбати ліки

Згідно з законом торгівля лікарськими засобами здійснюється виключно через аптечні заклади і не може здійснюватися дистанційно та шляхом електронної торгівлі, а також поштою і через будь-які заклади, крім аптечних, та поза ними (п. 27 Ліцензійних умов, затверджених постановою КМУ 30.11.2016 № 929).

  1. Зверніть увагу на формулювання

Формулювання на кшталт “спеціальна ціна від Міністерства охорони здоров’я” – це фейк. Ціни на ліки регулює вільний ринок, вони формуються з урахуванням багатьох факторів.

Наразі МОЗ України впливає на формування цін на ліки за програмою “Доступні ліки”:  участь у програмі можуть брати виробники, ціни яких на певні ліки не вище певної встановленої межі. Участь у програмі для виробників ліків добровільна.

Реєстр цін на лікарські засоби,які підлягають відшкодуванню за програмою «Доступні ліки», розміщений у вільному доступі на сайті МОЗ України.

  1. Якщо ви маєте серцево-судинні захворювання, скористайтеся урядовою програмою “Доступні ліки”

Нещодавні повідомлення шахраїв рекламували ліки від серцево-судинних хвороб. Нагадуємо, що діє урядова програма “Доступні ліки” – пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з невеликою доплатою. Для цього треба звернутись до свого сімейного лікаря і отримати рецепт. Докладно про програму: http://moz.gov.ua/dostupni-liki

  1. Не займайтеся самолікуванням – радьтеся щодо прийому лікарських засобів з лікарем.

https://moz.gov.ua

Інші матеріали

Перейти до вмісту